Zalety kawy świeżo palonej

Produktem budzącym jednoznacznie pozytywne skojarzenia jest kawa świeżo palona – zalety jej stosowania są doceniane w skali globalnej. Proces wypalania ziaren nadaje im prawdziwej głębi i sprawia, że napój jest aromatyczny. Przedstawiamy zalety kawy świeżo palonej.

Główną zaletą kawy świeżo palonej jest jej głębia smaku

Proces wypalania wyzwala olejki eteryczne z ziaren kawowca. Wraz z czasem ulatniają się one z produktu, wyjaławiając kawę. Opalone ziarna muszą być odpowiednio zabezpieczone. W innym wypadku już po kilkunastu dniach procesy utleniania zmieniają jej charakter. Zaletą kawy świeżo palonej jest jej zindywidualizowany, intensywny smak.

kawa świeżo palona zalety

Kawa świeżo palona zalety – aromat, body czy coś więcej?

Wśród zalet kawy świeżo palonej wyróżnia się niepodrabialną unikatowość smaku, której nie sposób osiągnąć podczas parzenia dyskontowej kawy rozpuszczalnej czy sypanej. Taka kawa jest niezwykle intensywna i pachnie aromatycznie tuż po otwarciu opakowania. Zalety kawy świeżo palonej różnią się w zależności od stopnia jej wypalenia.

Zalety świeżo palonej kawy w kontekście metod palenia

Istnieją trzy sposoby palenia kawy: jasny, średni i ciemny. Im dłużej prażona, tym intensywniejsza. Zalety kawy świeżo palonej w średnim stopniu to przede wszystkim pojawienie się nut czekoladowych i goryczkowych. Najwięcej kofeiny mają zaś ziarna prażone metodą jasną, a sam napój cechuje się nieznaczną kwasowością.

zalety kawy świeżo palonej
Masz coś do dodania?

2 odpowiedzi

  1. Tak! Jak raz spróbujesz kawy, która niedawno była wypalana to ciężko jest wrócić do tej „sklepowej”. To niesamowite jak krótki czas od wypalenia ziaren wpływa na późniejszy odbiór walorów zapachowych i smakowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *